O firmie

 

Projekty tworzone przez SZELAG art studio to przedmioty codziennego użytku, które łączą funkcjonalność, oryginalność. To estetyczne i unikatowe formy oraz wysokiej jakości luksusowe materiały.

Mottem SZELAG art studio jest ONE OF A KIND- JEDYNY W SWOIM RODZAJU.

 Wszystkie przedmioty zaprojektowane i wykonane w pracowni mają swój jedyny i niepowtarzalny charakter. Są dziełem wyobraźni, talentu i pracy ludzkich rąk.

 Od zawsze wiedziałam ,że chcę z tym rzemiosłem związać swoje życie. Już jako mała dziewczynka mówiłam, że będę mieszkała w domu z gliny , który sama sobie ulepię. Z perspektywy czasu odczytuję to symbolicznie, ulepię sobie rzeczywistość, wezmę życie we własne dłonie, wykreuje je. (Całe szczęście ktoś wymyślił beton) .

 Jestem absolwentką PLSP w Koszalinie na kierunku ceramika formy użytkowe. Ceramiką zajmuję się od ponad dwudziestu lat. Od 8 lat żyję i tworzę w Poznaniu.

 Nabywanie doświadczenia pracy w tym materiale do tej pory jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Im jestem starsza, tym bardziej utożsamiam się ze swoją pracą i traktuję to jak nieustanny proces twórczy, poznawczy, drogę rozwoju i kompromisów. Ceramika nauczyła mnie cierpliwości i radzenia sobie ze stratą. Fascynuje mnie w mojej pracy twórczej to, że ceramika odkrywa niezliczenie wiele dróg do osiągnięcia celu. Ilu jest ludzi, tyle metod. Każdy we własny sposób, określony radzi sobie z tą materią. Zróżnicowany wachlarz kolorów i technik związanych z technologią wytwarzania , zdobienia czy wypalania. To zróżnicowanie pasuje do mojej osobowości, ciągle niezaspokojonej twórczo, poszukującej, ciekawskiej, zmiennej, …..czasem mam wrażenie nie dającej się w żaden sposób określić, zamknąć , zdefiniować….

Dziękuję .

Karolina Szeląg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl